W KARNAWALE U NAS W SZKOLE WIELKIE BALE

  • Drukuj

7 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyły się bale karnawałowe.

W bajkowej scenerii, przy pięknej muzyce dzieci z klas 0 - III bawiły się wspaniale. Tego dnia towarzyszyło im wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową (a to za sprawą rodziców, którzy pomogli ją przystroić). Udekorowana balonami zachęcała do fantastycznej zabawy.

 W szkole zaroiło się od Spidermanów, policjantów, rycerzy, piratów, klaunów. Były wróżki, księżniczki, biedronki, różne inne stwory i dziwadła...

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Dodatkową atrakcją dla dzieci stały się konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwa radości. Zwycięzcy nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami. Nowością były piękne maski.

Na zmęczonych tancerzy czekał pyszny poczęstunek. Nasze pociechy z wielkim apetytem zajadały kanapki, ciastka i popijały soczkami.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok! Zabawy przygotowała pani Ewelina.

 Następnie na parkiet wkroczyli starsi uczniowie z klas IV – VIII. Na sali gimnastycznej zapanował odmienny klimat, a z głośnika (którego użyczył nam Karol Koszelny z kl. VII) usłyszeliśmy zupełnie inną muzykę. Starszaki postawili na elegancję, nikt nie przebierał się za znane postacie z bajek czy filmów. Chyba już z tego wyrośli!

Troszkę nieśmiało wkraczali na parkiet, ale zachęceni zabawami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski, wkrótce zawirowali na sali. Impreza była naprawdę udana, o czym świadczyły zarumienione buzie. Kółeczka, pociągi, pary – tak bawili się uczniowie naszej szkoły!

Dodatkową atrakcją była fotobudka.

O kanapeczki i ciasteczka zadbali rodzice, za co serdecznie dziękujemy!!!