WIO KONIKU! WIO

16 stycznia klasy V i III wybrały się na długo oczekiwany kulig, którego trasa wiodła przez las w Horodyszczu.

 Rozłożyste świerki i sosny otulone śniegiem wprowadziły nas w niesamowity nastrój. Poczuliśmy się jak w bajce. Zostawione tropy na śniegu wskazywały na to, że las ma swoich mieszkańców. W tak przepięknej scenerii ruszył nasz kulig na drewnianych saniach w zaprzęgu konnym. Wymalowane uśmiechem buziaki można było dostrzec u każdego uczestnika. Wszystkim dopisywał dobry humor, dowodem czego były przyśpiewki biesiadne oraz rymowane okrzyki powstające pod impulsem improwizowanej twórczości uczniowskiej. Jednym słowem zabawa była przednia!

Po przejażdżce czekała na nas pyszna kiełbaska, którą każdy mógł sobie upiec przy ognisku oraz gorąca herbatka na rozgrzewkę. Z chęcią oddaliśmy się tej smakowitej uczcie, by nabrać sił przed kolejną atrakcją, jaką była wizyta w Chełmskim Parku Wodnym.

Po zimowych szaleństwach wszyscy z wielką ochotą wskoczyliśmy do ciepłego jacuzzi, by się tam chwilę ogrzać i móc korzystać na całego z dobrodziejstw parku wodnego: zjeżdżalni, rzeczki, kołyski, biczów wodnych, pływających liści, ścianki wspinaczkowej. 100 minut minęło jak z bicza strzelił!

Pełni wrażeń, z mnóstwem wspomnień oraz pozytywnej energii, wróciliśmy do szkoły. Opiekę nad uczniami sprawowały panie wychowawczynie: Agnieszka Szpejda i Beata Bańka.

Dziękujemy Pani Wójt Joannie Jabłońskiej za udostępnienie autokaru gminnego, którym dzieci mogły bezpiecznie podróżować.