PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

 Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klasy I, które odbyło się 11 stycznia 2019 r. było dla nich ogromnym przeżyciem.

Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki!

Dzieci zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Pierwszaki wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Abecadło” i zaprojektowały okładkę do książki. Następnie wykonały zakładki.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Od tej chwili biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.