„PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI”

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów .

21 grudnia 2018 r. o godzinie 10.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pani Joanna Jabłońska – Wójt Gminy Leśniowice, Pan Wiesław Wierzchoś – Przewodniczący Rady Gminy, Pani Agnieszka Raczyńska – Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo – Samorządowego, Pani Jolanta Harmata - Przewodnicząca Zarządu Rady Rodziców, Pani Marta Szostak, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice.

 Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. O wyjątkową atmosferę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon.

Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia Nowonarodzonego, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Wieczerzę wigilijną rozpoczął ksiądz wikariusz Grzegorz Zając, który odmówił modlitwę i przeczytał tekst o narodzeniu Jezusa. Wszyscy zaśpiewali kolędę, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Spokojnych i radosnych świąt życzyli przybyli goście oraz Dyrektor naszej szkoły – Pan Piotr Janiuk.

 Jasełka przygotowała Pani Barbara Hulkiewicz.