BAL PANI JESIENI

Marchew, burak i pietruszka,

Jabłko ,banan oraz gruszka,

Te owoce i warzywa dobrze znamy!

Do koktajli dziś na pewno je dodamy!

 

Dzisiejszy dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły upłyną pod znakiem wielu atrakcji. Najpierw wszyscy bardzo się natrudziliśmy, by przygotować smaczne koktajle. Trzeba przyznać, że fantazji smakowych nam nie brakowało. Powstały napoje o 5 smakach (pomarańczowy, ogórkowy, bananowy, malinowy, truskawkowy), które mogliśmy degustować podczas przerwy w tańcach. Mniam, mniam - takie były pyszne! Nie tylko pieściły nasze oko, ale także podniebienia. Amatorów degustacji nie brakowało, z czego bardzo się cieszyliśmy, bo przecież to samo zdrowie!

 Kolejnym wyzwaniem było wykonanie portretu pani jesieni. Mogliśmy się poczuć jak prawdziwi artyści - malarze. Nasze prace upiększyły salę balową i nie można było oderwać od nich oczu. Każda pani jesień była inna, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju.

Wreszcie przyszedł czas na tańce i zabawę, której towarzyszyła radość i spontaniczność. Nie zabrakło pytań związanych z porą roku, na cześć której został zorganizowany bal. Na wszystkie pytania zostały udzielone poprawne odpowiedzi, co świadczy o ogromnym zasobie wiedzy zarówno przedszkolaków, jak i uczniów klas I - III. Jednym słowem: Ach, co to był za bal...

Dziękujemy rodzicom za dostarczenie produktów na koktajle i pomysłowe stroje dla swoich pociech, wychowawcom za czuwanie nad bezpieczeństwem wychowanków, pani Ewelinie Trubacz za muzykę, sprzęt nagłaśniający i ciekawe pomysły zabaw oraz pani Beacie Bańka za całe zamieszanie.