SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

22 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych zaprezentowanych przez aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa.

MOJA HISTORIA

Opowiada o życiu kilkunastoletniego Michała, które z pozoru jest normalne i podporządkowane pewnym regułom: w szkole jest przeciętny, anonimowy, a w stosunku do otaczającej rzeczywistości niechętny, czasami agresywny. Czas wolny spędza przed komputerem, staje się Mikaelem Robocompem, nieustraszonym strategiem internetowych bitew i gier, co imponuje wirtualnym znajomym.

Pewnego dnia staje w obliczu trudnej sytuacji – musi napisać test z historii, a do tego chce zwrócić uwagę Asi - koleżanki, która bardzo mu się podoba. Problemy związane z dojrzewaniem nie są mu obce. Na szczęście udaje mu się wybrnąć z opresji. Sprawdzian zalicza na piątkę, a dziewczyna się z nim zaprzyjaźnia.

   

 

JESTEM KRÓLEM ZAMKU

Młodsze dzieci z naszej szkoły miały okazję poznać króla Lucjusza z krainy mlekiem i miodem płynącej. Przeżywając wspólnie jego przygody maluszki miały okazję przypomnieć sobie jak ważna jest wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu oraz jak właściwie zachować się w sytuacji zwycięstwa i porażki. Król Lucjusz i jego przyjaciółka Kasia pokazali w jaki sposób dbać o język i kulturę wypowiadania się, a także jak odróżnić dobro od zła. Ponadto przypomnieli jeszcze o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych.