ZIELONA SZKOŁA

  • Drukuj

W dniach 04.- 06.10.2018 r. 23-osobowa grupa uczniów pod opieką pań: Agnieszki Szpejdy, Ewy Stańkowskiej i Beaty Bańki przebywała na „Zielonej Szkole” w Woli Uhruskiej.

  Warto dodać, iż była to pierwsza w historii placówki tego typu forma wyjazdu dzieci. Miejscem docelowym było Schronisko Młodzieżowe przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Uhruskiej.

 Pierwszego dnia, tuż po zakwaterowaniu, zwiedzaliśmy najbliższą okolicę, podziwiając uroki nadbużańskiej przyrody z wieży widokowej i spacerując aleją rzeźb miejscowego artysty. Po obiedzie udaliśmy się do Oddziału Straży Granicznej w Woli Uhruskiej, gdzie przybliżono nam specyfikę pracy strażników. Opowiedziano o roli jaką odgrywa ta formacja w ochronie granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego oraz zapobieganiu i przeciwdziałaniu nielegalnej migracji. Uczniowie zapoznali się z umundurowaniem, uzbrojeniem i wyposażeniem funkcjonariusza.

 Kolejnym punktem wyjazdu były zajęcia sportowe w pobliskiej hali sportowej. Niektórzy po raz pierwszy mogli ćwiczyć na tak dużym obiekcie, co wywołało u dzieci wiele pozytywnych emocji. Na zakończenie tak udanego dnia wybraliśmy się do miejscowej pizzerii „Oaza”, gdzie ze smakiem zajadaliśmy kawałki pizzy.

 Zielona Szkoła to jednak nie tylko zabawa i odpoczynek, ale i zajęcia edukacyjne. Nauczyciele, korzystając z bliskości natury i walorów krajobrazowych, przygotowali zajęcia plastyczne, teatralne i ruchowe.

 Następnego dnia po śniadaniu podzieleni na grupy uczniowie udali się na swoje zajęcia.

 Pogoda dopisywała i nie mogliśmy odpuścić wycieczki nad Bug- naszej wschodniej granicy z Ukrainą. Tego dnia na uczestników Zielonej Szkoły czekały jeszcze zabawy terenowe: obrona twierdzy i nocne podchody z zadaniami. Wieczorem wszyscy bawili się przy ognisku śpiewając piosenki i piekąc kiełbaski. Pod koniec dnia na chętnych czekał test wiedzy o gminie, który rozwiązała, prawie bezbłędnie, Oliwia Hałaj, otrzymując pamiątkowy dyplom i upominek.

 Po dwóch dniach wszyscy uczestnicy wrócili do domu uśmiechnięci, a co najważniejsze naładowani pozytywną energią.

  Był to czas odpoczynku, jak również wielkiej przygody.