100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

W obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Szkoła Podstawowa w Sielcu włączyła się niesamowitą akcję. Dołączyliśmy do projektu pt. „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”.

 Głównym celem tej akcji jest upamiętnienie okrągłej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi dana szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”. Projekt (na ten moment) łączy ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 500 szkół z całej Polski. Uczniowie, jak i nauczyciele, którzy biorą udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia.

„Udział w akcji – piszą organizatorzy – może stać się wyjątkową lekcją geografii, historii, j. polskiego oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się. Uczniowie będą mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski prześlą pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Rozpropagują w ten sposób również swoje szkoły i miasta w całym kraju, bo pozdrowienia będą zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka będzie przedstawiała jego miejscowość. W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć. Uczniowie piszą do siebie przede wszystkim maile, SMSy czy też wiadomości na portalu społecznościowym. Wszyscy idziemy z duchem czasu zapominając, że pisanie tradycyjnych pozdrowień ćwiczy motorykę, wyobraźnię i cierpliwość oraz w oczywisty sposób rozwija kreatywność. Wysyłanie widokówek jest czymś wyjątkowym, magicznym, regionalnym i bardzo często staje się oryginalną pamiątką na długie lata, dlatego warto przypomnieć ten sposób komunikowania się.”

W mijającym tygodniu kartki z naszej szkoły zostały nadane na poczcie. Teraz pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać pocztówek adresowanych do nas.

Gorąco dziękujemy za pomoc w realizacji projektu Pani Agnieszce Raczyńskiej - Dyrektor SOK w Leśniowicach, Panu Wójtowi, Dyrektorowi naszej szkoły oraz Radzie Rodziców.

Koordynatorem akcji jest pani Edyta Tarajko.