TAKIE FERIE TYLKO Z NAMI!

TAKIE FERIE TYLKO Z NAMI!

W WIELKĄ PODRÓŻ WYRUSZAMY!

 Uwaga! Uwaga! Wszystkich zainteresowanych (pilnych uczniów i sumienne uczennice) informujemy, że nadszedł czas ferii! Prosimy jednak o zachowanie spokoju osoby, które nawet na tak krótki okres nie potrafią rozstać się ze szkołą. Podczas zimowego wypoczynku, przebiegającego pod hasłem „W 5 dni dookoła świata", czeka na nas wiele atrakcji. Gotowi? W takim razie zapinamy pasy i ruszamy w wielką podróż!

DZIEŃ PIERWSZY PODRÓŻY

Dzisiaj wylosowaliśmy grupy, z którymi będziemy przemierzać świat. Od teraz jesteśmy odpowiedzialni za kompanów naszej podróży. Krótko przypomnieliśmy sobie zasady, dzięki którym wszyscy cali i zdrowi powrócimy do domu. Wykonaliśmy plakaty, zawierające informacje o położeniu, liczbie ludności, zabytkach, stolicy, języku oficjalnym państw, do których już wkrótce dotrzemy (Chiny, Francja, USA, Brazylia i Kenia). Z pewnością ułatwią nam wycieczkę.

Pierwszy etap to Azja, a dokładniej Chiny. Znamy już zwroty grzecznościowe w tym języku, „na własnej skórze” przekonaliśmy się, czym jest joga i wschodnie sztuki walki (Taekwondo). Z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyliśmy w zajęciach Origami i Sudoku. Na obiad zajadaliśmy się ryżem podanym z sosem „po chińsku” (kurczak z warzywami). Wszyscy bawiliśmy się znakomicie! Nikogo nie dziwiły nagle pojawiające się skośne oczy na twarzach znajomych kolegów i koleżanek.

Przed nami chwila odpoczynku...