MIKOŁAJU, MIKOŁAJU!

Już od samego rana w naszych szkolnych murach zapanował szczególny nastrój. Dzieci, mniej rozbrykane niż zwykle, z przyspieszonym oddechem, próbując przypomnieć sobie wszystkie niecne wybryki (na szczęście nie było ich dużo!), w oczekiwaniu spoglądały przez okna z nadzieją, że wkrótce przybędzie. Wszyscy przecież pamiętają o jego ubiegłorocznej obietnicy...

 Nagle po klasach przebiegła radosna wiadomość! Święty już zawitał do Sielca! Czy oby tylko uda mu się przecisnąć przez ten wąski komin z workami pełnymi prezentów? – zastanawiały się dzieci.

Nareszcie dotarł! Witany entuzjastycznie przez społeczność szkoły odwiedził wszystkie klasy, rozpoczynając oczywiście od najmłodszych. Uczniowie z ogromną przyjemnością prezentowali przed Mikołajem wierszyki, piosenki oraz pozowali z nim do wspólnych zdjęć ubrani w „mikołajkowe czapki”, za co zostały sowicie obdarowane.

Po gorączkowym sprawdzeniu zawartości podarunków na buziach malowały się uśmiechy od ucha do ucha, można się zatem domyślać, że Mikołaj znów trafił w dziesiątkę!

Warto być grzecznym przez cały rok – komentowały dzieci.