CZARY – MARY, WOSKU LANIE...

„Wróżki, czarownice, przybywajcie!” – tak nawoływali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, by rozpocząć „Wieczór Andrzejkowy”. Ku ich zdziwieniu na sali pojawiły się: wróżki Luna i Savana, Cyganeczka Zosia oraz czarownica Basztaba. To one, dzięki swej tajemnej mocy przeniosły dzieci do krainy magii, czarów i wróżb. Zabawie towarzyszyły ogromne emocje. Każdy mógł się przekonać, co czeka go w przyszłości.

 Kiedy Maluchy opuściły już salę taneczną na parkiet wkroczyli (pełni entuzjazmu i w wyśmienitych humorach) uczniowie klas IV - VI. Rozpoczęli od kilku zabaw integracyjnych przy muzyce. Istną furorę zrobiła „Podaj dalej worek”, gdyż wiązała się z przebieraniem, a to wszyscy uwielbiają. Odważniejsi chłopcy mogli zaprezentować się w wylosowanym tańcu. Na długo pozostanie w pamięci balet w wykonaniu Mateusza czy hip hop w wersji Szymona. Na dziewczęta czekała rywalizacja o krzesło – „Która pierwsza, ta lepsza”. Taniec na gazetach okazał się strzałem w dziesiątkę. Andrzejkowa wróżba z butami zakończyła się sukcesem Klaudii Mróz i Wojtka Betiuka. Nie mogło zabraknąć ich wspólnego tańca.

 A gdy nadszedł czas magii i czarów, niezawodne wróżki z Samorządu Uczniowskiego mogły przy blasku świec przepowiedzieć przyszłość. Serduszko pozwoliło poznać imię drugiej połówki, tajemnicze losy – przyszły zawód (iluż lekarzy, adwokatów, a nawet prezydentów!). Największą popularnością cieszyło się lanie wosku przez dziurkę od klucza. Cuda, jakie powstawały, wymagały nie lada fantazji w określeniu znaczenia wielokształtnych form.

Niewątpliwie dużą niespodziankę przygotowały uczennice z koła tanecznego Pani Agnieszki Szpejdy. Zaprezentowały taniec pt. „Ocalić od zapomnienia”, gdzie wcieliły się w postacie zapomnianych lalek.

Po tylu atrakcjach dzieci z dużym apetytem zajadały się domowym ciastem, owocami i deserem z galaretką.

Najedzeni, w celu zgubienia zbędnych kalorii, tanecznym krokiem udali się na parkiet, gdzie odbyła się dyskoteka. Ruchy elektro i zgrabne „wygibasy” to tylko niektóre elementy andrzejkowego disco.

Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy i gdy wybiła godzina 16.00 radośni uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek do domu.

Serdeczne podziękowania za pomoc należą się rodzicom!