WAKACJE, WAKACJE, WAKACJE!!!

 

  Nareszcie nastał wyczekiwany przez uczniów moment - zakończenie roku szkolnego i upragnione wakacje. Czy to znaczy,    że na dwa długie miesiące dzieci zapomną o szkole? Z pewnością nie o takiej, w której oprócz nauki i obowiązków można miło i wesoło spędzić czas. Nasza szkoła z pewnością do takich należy, dlatego  w pierwszym tygodniu wakacji zorganizowane zostały półkolonie, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

     Dzieci brały udział m.in. w Rajdzie Pieszym po Sielcu, który zakończył się piknikiem na łące i ogniskiem. Uczniowie zwiedzali kapliczkę Św. Anny, zapoznali się z historią tego miejsca. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też zwierzęta w mini zoo, na zwiedzanie którego zaprosił nas jeden z gospodarzy mieszkających w Sielcu.

    Wakacje nieodmienne kojarzą się z wypoczynkiem wodnym. Również naszym kolonistom udało się skorzystać z tej atrakcji i ostatni dzień półkolonii spędzili nad zalewem w miejscowości Żółtańce. Oprócz ulubionych przez dzieci "szaleństw" w wodzie, brały udział w tworzeniu budowli z piasku i sportowych zabawach plażowych.

    Ogromne emocje wzbudziła wśród dzieci zabawa w "Podchody". Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, a następnie musieli odszukać ukryte na terenie parku zadania i wykonać je. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem w rozwiązywaniu zagadek, rebusów, tworzeniu żywej mumii, układaniu napisów z patyków i wielu innych. Na mecie czekała na nich kolejna niespodzianka - odkopanie skarbu, czyli nagrody za dotarcie do celu i zabawę zgodną z zasadami fair play.

   Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody, organizatorzy zadbali aby dzieci nie miały czasu na nudę.

    Podczas deszczowych dni odbył się seans filmowo-bajkowy, zorganizowano "Kalambury" oraz zajęcia plastyczne -  tworzenie rzeźb z masy papierowej.

      W ramach zajęć sportowych uczniowie klas IV - VI mieli do wyboru:  mecz piłki nożnej lub siatkowej, badminton oraz grę dwa ognie. Natomiast uczniowie klas I - III brali udział w zabawach z chustą animacyjną.

   Podczas półkolonii realizowany był program profilaktycznych w ramach, którego uczestnicy tworzyli prace plastyczne na temat, - "Wierzę w siebie więc nie biorę" oraz -  " Zdrowo żyję więc nie piję". Ponadto tworzone były bajki terapeutyczne, które następnie w postaci w małej formy teatralnej zostały zaprezentowane wszystkim uczestnikom półkolonii.