Wiosna wkoło!

   Tak długo na nią czekaliśmy... Nareszcie jest z nami! Wiosna – na to hasło każdemu pojawia się uśmiech na twarzy. Ciepły wietrzyk, poranny śpiew ptaków, dużo słońca, pąki na drzewach, pierwsze kwiaty, coraz więcej zieleni dookoła nas. Przyroda znów budzi się do życia!

   Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny w kolorowych i wiosennych strojach. Cała społeczność szkolna wyglądała zupełnie inaczej w tym wyjątkowym dniu, obowiązywały też troszkę inne zasady, nauczycieli i pracowników szkoły zastępowali bowiem uczniowie z klasy szóstej. Ze swoich ról wywiązali się perfekcyjnie.

 

    Spotkanie na auli szkolnej rozpoczęło się od konkursu „Mam talent”. Jury w składzie: Pan Roman Pawelec, Pani Justyna Starko-Gadzała oraz Pani Agnieszka Szpejda miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ uczniowie naszej szkoły, co zostało potwierdzone po raz kolejny, to ludzie wszechstronnie utalentowani. Po burzliwych obradach przyznano:

I miejsce – Nikola Biziorek z klasy V

II miejsce – Julka Sieńko z klasy I

III miejsce – zespół taneczny chłopców z klasy VI.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Wystąpienia bardzo podobały się publiczności, przebiegały w atmosferze radości i dobrej zabawy. Właśnie o to chodziło...

   Następnie, wiedząc, że Wiosna jest już tuż tuż, postanowiliśmy wyjść jej na spotkanie i wyruszyliśmy w kolorowy pochód ulicami Sielca. Każda z klas wyposażona była w piękne własnoręcznie przystrojone gaiki i tradycyjnie nie mogło zabraknąć też Marzanny. A wszystko to przy głośnych śpiewach i akompaniamencie talerzy i grzechotek, aby mieć pewność, że Ta, na którą z wielką niecierpliwością czekamy na pewno nas usłyszy.

Po powrocie, przy ogromnej pomocy Pana Marka, pożegnaliśmy zimową pannę i nikt nie miał wątpliwości, że ZAWITAŁA WIOSNA. Na dowód jej obecności wśród nas, uczniowie musieli zmierzyć się z kolejnym trudnym wyzwaniem, które polegało na odnalezieniu jej trzech oznak, skrzętnie ukrytych przez Pana Dyrektora na terenie szkoły. Z zadaniem tym najszybciej uporali się detektywi z klasy szóstej, ale widząc zaangażowanie swoich najmłodszych kolegów, im przyznali honory związane z wygraną. Na uczniów czekały słodkie upominki.

 Oby takich dni w roku szkolnym było więcej!