Spotkanie autorskie „Bajgosie i limeryki”

28 marca w Publicznym Gimnazjum w Sielcu odbyło się muzyczne spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Skwarek-Gałęską i Panem Ryszardem Krauze, poetami z Łodzi, którzy biorąc udział w Przeglądzie Kulturalnym w Lublinie, okazjonalnie wystąpili w naszej gminie. Uczestniczyli w nim również: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pani Monika Durko p.o. Dyrektora SOK, dyrektorzy szkół, nauczyciele, zaproszeni goście oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum.

 

     Na spotkaniu nie mogło zabraknąć licznej grupy miłośników poezji z naszej szkoły. Przebiegało w bardzo nastrojowej atmosferze, dla dzieci stało się okazją do innego spojrzenia na teksty poetyckie, być może wiele z nich pokusi się, by wyrazić własne uczucia i przemyślenia za pomocą wiersza. Uczniowie przekonali się, że obcowanie z poezją i jej twórcą może być wartościowe, ciekawe i kształtujące osobowość, a tekst poetycki to zagłębianie się w niezwykły świat, w którym każdy znajdzie coś interesującego.

Pan Ryszard Krauze przy akompaniamencie gitary zaprezentował gatunek pieśni lunatycznej i wykonał kilka satyrycznych piosenek swojego autorstwa. Recytował  również wiersze o charakterze groteskowym.

Spotkanie autorskie było bardzo ważnym wydarzeniem kulturalnym w naszej gminie.