Dzień Kobiet

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że 8 marca to wyjątkowy dzień nie tylko w życiu każdej kobiety, ale również wszystkich mężczyzn, którzy muszą o tej dacie pamiętać. Z tejże okazji szkolny kabaret Ludzie inteligentni i ich skecze przygotował zabawną część artystyczną uświetnioną występami szkolnego zespołu instrumentalno – wokalnego.

              Na początku uroczystości, Pan Dyrektor Roman Pawelec oraz przedstawiciel uczniów naszej szkoły złożyli wszystkim kobietom, tym młodszym, jak i tym troszeczkę starszym najlepsze życzenia. Część artystyczna rozpoczęła się od żywiołowo wykonanej piosenki „Ballada jarzynowa”, po której nastąpiła prezentacja skeczu pt. „Za trzy kozy i sto jaj”, który przeniósł nas w czasy pierwotne i w wymowny sposób ukazał sytuację ówczesnych kobiet, pozbawionych możliwości decydowania o swoim losie. Następnie uczniowie brawurowo zaśpiewali „Maszynkę do świerkania”. Scenariusz do kolejnego skeczu zatytułowanego „Melodramat, czyli krótka historia miłosna” napisało samo życie. Helena (w tej roli niezastąpiona Martynka Ławicka)  – główna bohaterka, jest wewnętrznie rozdarta pomiędzy uczuciem do Henryka (Ernest Jonaszek) i Juliana (Daniel Adamek). I jak to w melodramacie, historia nie kończy się pomyślnie, szczególnie dla Heleny. Dla ostudzenia emocji, po tak przejmującej opowieści, zespól wykonał z wielkim zaangażowaniem piosenkę „A gdzie to siódme morze”. Ostatni skecz „Mężczyzna traci głos” w zabawny sposób pokazał, jak wygląda rozmowa kobiety z mężczyzną. Na zakończenie przyszedł czas na premierowe wykonanie piosenki „Szczęście ma dwa oblicza”, napisanej właśnie na szkolne obchody tak ważnego Święta. Uczniów przygotowali Pani Ewa Stańkowska i Pan Kornel Matczuk.

Po części artystycznej na scenie pojawili się tancerze z klasy VI w układzie ułożonym specjalnie na ten dzień. Taniec wywołał ogromny entuzjazm żeńskiej części widowni.  Przygotowała ich Pani Agnieszka Szpejda.

Chłopcy z poszczególnych klas przygotowali na ten dzień dla swoich wspaniałych koleżanek miłe upominki.

8 marca w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyło się Gminne Święto Kobiet, podczas którego nasi uczniowie zaprezentowali swój program kabaretowo – wokalny. Publiczność doceniła naszych młodych utalentowanych aktorów i wokalistów.